Producenci

Zima jest trudnym czasem dla ptaków. Długo zalegająca pokrywa śnieżna w znaczący sposób utrudnia ptakom znalezienie pełnowartościowego pożywienia. Kiedy brakuje źródeł cennego pokarmu warto pomóc zimującym ptakom poprzez mądre dokarmianie.

Zakładając karmniki i uzupełniając je wysokoenergetycznym, pełnowartościowym pożywieniem można w bezpieczny i odpowiedzialny sposób wspomóc wiele dziko żyjących gatunków ptaków w okresie mrozów.

Wybierając karmę warto pamiętać, by jej skład był jak najbardziej zbliżony do naturalnego pożywienia ptaków. Formuła dobrze skomponowanych mieszanek paszowych dla dziko żyjących ptaków powinna bazować na różnych gatunkach zbóż i ziaren w różnym stopniu rozdrobnienia. Karma może być też wzbogacona orzechami, masłem orzechowym przeznaczonym dla ptaków oraz tłuszczem.

Karma występować może w postaci klasycznego ziarna, którym uzupełniać można karmniki klasyczne i tubowe. Może też być w formie kul i łańcuchów – gotowych do powieszenia na drzewach. Z takiego pokarmu chętnie skorzystają takie gatunki jak: sikory, wróble, mazurki, sójki, sroki, kawki, gołębie, kosy, czy wiewiórka.

Karma dla dzikich ptaków

Karma dla dzikich ptaków i gołębi kur 25kg Karma dla dzikich ptaków i gołębi kur 25kg
Producent: KAMPOL
Cena:

61,09 zł

zobacz więcej

Dlaczego warto korzystać z karmy dla dzikich ptaków?

Karmienie ptaków to fascynujące hobby, które może być udziałem całej rodziny. Dzięki naszym produktom możesz stworzyć prawdziwe rajskie karmniki w swoim ogrodzie, które przyciągną różnorodne gatunki ptaków. Obserwacja ptaków przylatujących do karmnika może być edukacyjnym i relaksującym doświadczeniem.

Czym można dokarmiać ptaki zimą?

Do dokarmiania najlepiej sprawdzą się nasiona słonecznika, orzechy i ziarna zbóż. Chcąc aby z „ptasiej stołówki” skorzystało kilka gatunków ptaków warto zadbać o jak najbardziej zróżnicowane pożywienie. Tu doskonale sprawdzą się mieszanki nasienno-zbożowe, gotowe kule tłuszczowe oraz zestawy i łańcuchy z wysokoenergetyczną karmą.

Warto pamiętać, by dokarmiać ptaki tylko i wyłącznie dedykowanym pożywieniem. Karma dla dzikich ptaków niezależnie od jej rodzaju nie zawiera dodatków, soli, przypraw oraz konserwantów.

Czym najlepiej uzupełniać karmniki?

Do klasycznych karmników oraz tych w formie tub warto stosować ziarno sypane oraz gotowe zestawy paszowe na bazie nasion, zbóż i orzechów. Warto zwrócić uwagę na wielkość ziaren, by nie zapychały one wylotu karmnika. Sypką karmą dokarmiać można zarówno ptaki w ogrodzie jak również w parkach i na skwerach. Warto zwrócić uwagę by nie wysypywać ziarna bezpośrednio na ziemię, gdyż zawilgocone pożywienie nie nadaje się do spożycia przez ptaki. Lepiej kilkukrotnie uzupełniać ptasią stołówkę niż pozostawiać duże porcje karmy.

Kiedy warto sięgnąć po kule tłuszczowe?

Wybór kuli z mieszanką tłuszczowo-nasienną na zimowy pokarm dla dzikich ptaków idealnie sprawdzi się tam, gdzie zamontowanie klasycznego karmnika jest niemożliwe. Kula dla ptaków to pełnowartościowy pokarm, który z łatwością zawiesić można na gałęziach drzew w ogrodzie, blisko framug okiennych, na balustradach i poręczach oraz wszędzie tam, gdzie postanowimy dokarmiać ptaki. Optymalnie dobrany skład kul na bazie tłuszczu i częściowo rozdrobnionych ziaren – to pożywny i wysokoenergetyczny posiłek dla wielu gatunków ptaków. Kula tłuszczowo-nasienna stanowi bezpieczny, dobrze przyswajalny pokarm o wysokiej zawartości składników odżywczych i witamin.

O czym warto pamiętać dokarmiając ptaki?

  • dokarmiając ptaki pomagamy im przetrwać ciężkie zimowe warunki pogodowe.
  • angażując w dokarmianie ptaków dzieci - uczymy je empatii, odpowiedzialności i troski o środowisko naturalne
  • chcąc pomóc ptakom zimową porą - warto dokarmiać je regularnie, gdyż ptaki szybko przyzwyczajają się do karmienia
  • dokarmiając ptaki w ogrodach i parkach stwarzamy im naturalną enklawę, w której mogą przetrwać zimę
  • karmy na bazie ziaren i zbóż będą doskonałą alternatywą na zimowe miesiące dla wielu gatunków ptaków
  • decydując się na pomoc ptakom w czasie zimy zawsze róbmy to rozważnie i odpowiedzialnie

O czym warto pamiętać dokarmiając ptaki zimą?

Przede wszystkim, że są to zwierzęta dziko żyjące, które w sprzyjających ku temu warunkach doskonale same radzą sobie ze znalezieniem pożywienia. A co za tym idzie nie należy ich dokarmiać przez cały rok - tylko podczas zimy! Dokarmiać należy zwierzęta tylko i wyłącznie dedykowanymi do tego karmami na bazie zbóż i ziaren. Bezpieczne dla ptaków na przykład kaczek będą też cienko pokrojona marchew, biała kapusta oraz ziarno kukurydzy. Zawsze wysypujmy tyle ile ptaki są w stanie zjeść. Lepiej dokarmiać pozostawiając małe porcje karmy. Nie wolno podawać ptakom pieczywa! Jest ono niezdrowe i może przyczyniać się do ciężkich chorób i odwodnienia. Dokarmiać należy regularnie i odpowiedzialnie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium