Opcje przeglądania
Producenci

Rośliny wysiewane na poplon to najprostszy sposób, na przełamanie monokultury upraw oraz lepsze plonowanie zbóż i warzyw. Rośliny poplonowe z powodzeniem mogą być stosowane jako pasza dla zwierząt oraz jako zielony nawóz poprawiający skład i jakość obsianych terenów.

Większość proponowanych w naszym sklepie gatunków to też rośliny miododajne, którymi można obsiewać łąki i pożytki dla pszczół.

Rośliny wysiewana na poplon często poprawiają też warunki fitosanitarne gleby zmniejszając tym samym ryzyko występowania chorób i szkodników roślin. Wytwarzają dużą ilość masy zielonej, zagłuszają chwasty oraz doskonale chronią glebę przed erozją. Dodatkowo poprzez dobrze rozwinięty system korzeniowy wiążą azot w glebie i czynią składniki mineralne występujące w głębszych warstwach podłoża dostępnymi dla zbóż i warzyw sianych po poplonach. 

W ofercie roślin poplonowych występują: Facelia błękitna, Gorczyca biała, Seradela pastewna, Koniczyna biała drobnolistna Abercrest, Koniczyna biała Rivendale, Lucerna siewna, Łubin wąskolistny, Marchew pastewna Krystyna, Rzodkiew oleista oraz Żyto ozime.  

Nasiona roślin z przeznaczeniem na poplon dostępne są zarówno w formie monogatunkowej, jak również w specjalnie dobranych mieszankach

Wysiew poplonów obniża z przeznaczeniem na zielony nawóz lub mulcz w znaczący sposób ogranicza potrzebę stosowania nawozów chemicznych, obornika czy kompostu. 

Nasiona na poplon mogą być wysiewane zarówno na polach uprawnych, terenach wypasu zwierząt, łąkach, jak również na potrzeby przydomowych ogródków warzywnych. 

Nasiona na poplon

Gorczyca biała na poplon 25kg Gorczyca biała na poplon 25kg
Cena: 229,00 zł
zobacz więcej
Gryka na poplon 25kg Gryka na poplon 25kg
Cena: 180,00 zł
zobacz więcej
Rzodkiew oleista na poplon 25kg Rzodkiew oleista na poplon 25kg
Cena: 235,00 zł
zobacz więcej
Żyto ozime na poplon 1kg - FN Granum Żyto ozime na poplon 1kg - FN Granum
Producent: FN Granum
Cena: 4,15 zł
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl