Blog kategorie
Najnowsze artykuły
Promocje
Słonecznik NISKI Green Hobbit Ozdobny na kwiat cięty 1000g DOTACJA
Słonecznik NISKI Green Hobbit Ozdobny na kwiat cięty 1000g DOTACJA

149,49 zł

Cena regularna: 253,65 zł

Najniższa cena: 149,00 zł
szt.
Słonecznik TAIYO Wysoki Ozdobny na kwiat cięty 1000g DOTACJA
Słonecznik TAIYO Wysoki Ozdobny na kwiat cięty 1000g DOTACJA

149,00 zł

Cena regularna: 253,65 zł

Najniższa cena: 149,00 zł
szt.
Koniczyna biała drobnolistna Abercrest mikrokoniczyna nasiona 500g
Koniczyna biała drobnolistna Abercrest mikrokoniczyna nasiona 500g

48,95 zł

Cena regularna: 67,13 zł

Najniższa cena: 67,13 zł
szt.
Planton S nawóz do surfinii, petunii kaskadowych, werben 200g - Plantpol Zaborze
Planton S nawóz do surfinii, petunii kaskadowych, werben 200g - Plantpol Zaborze

8,49 zł

Cena regularna: 10,24 zł

Najniższa cena: 7,98 zł
szt.
Planton W nawóz do bylin 200g - Plantpol Zaborze
Planton W nawóz do bylin 200g - Plantpol Zaborze

11,95 zł

Cena regularna: 13,30 zł

Najniższa cena: 13,30 zł
szt.
Jak się pozbyć ślimaków z ogrodu? 0
Jak się pozbyć ślimaków z ogrodu?

Kiedy naturalne sposoby to za mało…

W życiu każdego ogrodnika przychodzi taki moment, gdzie jeszcze jeden obgryziony liść sałaty przelewa czarę goryczy i zaczynamy się zastanawiać nad nieco bardziej radykalnymi metodami ochrony ogrodu. Lato w tym roku zdecydowanie stoi bardziej po stronie szkodników niż ogrodników co i rusz zraszając grządki deszczem w niebotycznych ilościach. Parna burzowa pogoda to raj dla ślimaków, które w tym sezonie wiodą prym jeśli chodzi o pustoszenie grządek warzywnych jak i kwiatowych. Jeśli chodzi o pozbywanie się szkodników to zawsze polecamy najpierw naturalne sprawdzone metody, które zazwyczaj działają świetnie i zapewniają właściwy poziom ochrony. Jednak w tym roku widzimy sami po naszych uprawach, że pełzająca obfitość nie ma litości dla naszych roślin zarówno w gruncie jak i w szklarni dlatego czas na plan „B”.

„B” jak bariera.

Czasami wystarczy stworzyć między roślinami barierę nie do przejścia by ślimaki zmieniły miejsce ucztowania. I tu z pomocą przychodzi naprawdę masa różnorodnych substancji. Można oczywiście samemu zrobić zasieki ze skorupek jajek, pyłu ceglanego czy popiołu. Jednak mamy tą świadomość, że materiały te nie zawsze są dostępne. Można też sięgnąć po równie naturalne gotowe mieszanki, których zasada działania jest bardzo prosta. W połączeniu ze śluzem ślimaka oblepiają go, zagęszczają śluz i działają drażniąco. Skuteczność tej metody w dużej mierze zależy od sumienności z jaką usypiemy ochronne ścieżki oraz ich grubości. Co najważniejsze tego typu preparaty nie zawierają żadnych szkodliwych substancji chemicznych, nie posiadają okresu karencji i są bezpieczne również dla innych mieszkańców ogrodu. Można je stosować zarówno do ochrony roślin ozdobnych jak i warzyw uprawianych w szklarniach, foliach, podwyższonych grządkach i donicach. W przypadku roślin doniczkowych należy pamiętać, że szkodniki wspinają się zarówno po doniczkach jak i po samych roślinach dlatego tak ważne jest zachowanie właściwych odstępów między stojącymi obok siebie roślinami. Jeśli doniczkowa kompozycja zawiera rośliny ozdobne pięknie przewieszające się to trzeba pilnować by nie dotykały one ziemi i nie stały się drabiną dla pełzających nieprzyjaciół.

miedziana taśma na ślimaki

Taśma miedziana na ślimaki 4 m

Sprawdź naszą ofertę
Lum-Out

Lum-Out zabezpieczanie przed ślimakami

Sprawdź naszą ofertę
Biochron naturalna bariera

Biochron naturalna bariera zabezpieczająca

Sprawdź naszą ofertę

Kiedy sama zapora nie pomaga.

Jeśli pomimo eko oprysków, naturalnych ścieżek zaporowych - ślimaki i tak buszują po ogrodzie to ostateczną metodą walki mogą okazać się granulki na ślimaki. Jest to skuteczna metoda ograniczenia liczebności szkodników jednak podczas stosowania preparatów unicestwiających warto robić to rozważnie, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa oraz na tyle odpowiedzialnie, by nie zaszkodzić innym mieszkańcom ogrodu. Mamy tu na myśli głównie jeże oraz ptaki, które nie pogardzą ślimaczym posiłkiem. Jeśli Wasz raj to również miejsce wypoczynku dla dzieci oraz kudłatych podopiecznych to polecamy stosować preparaty z oznaczeniem „bezpieczne dla zwierząt”. Użyty w nich fosforan żelaza jest toksyczny wyłącznie dla ślimaków. My aby nie narażać żadnych mieszkających w naszym ogrodzie stworzeń po zastosowaniu preparatu na ślimaki za każdym razem zbieramy zdechłe okazy, by mieć pewność, że nie staną się pożywieniem dla innych gatunków. Granulaty na ślimaki mają tą znaczącą przewagę nad innymi produktami, że pozwalają pozbyć się wielu szkodników w szybkim czasie i nie można im odmówić skuteczności nawet przy niezbyt korzystnej deszczowej pogodzie.

Ferramol GR zwalcza ślimaki

Ferramol GR zwalcza ślimaki 1 kg

Sprawdź naszą ofertę
Ironmax Pro zwalcza ślimaki

Ironmax Pro zwalcza ślimaki 1 kg

Sprawdź naszą ofertę
Ślimatox niebieskie granulki na ślimaki

Ślimatox niebieskie granulki na ślimaki 5 GB 1kg 

Sprawdź naszą ofertę
Przypominamy również, że ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytać informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwrócić uwagę na zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia i przestrzegać zasad bezpiecznego stosowania produktu, które są wskazane na etykiecie.

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter

Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium