
Karma dla jeża we wiaderku 1,5kg dla dziko żyjących jeży - TURDUS
Cena regularna:
towar niedostępny

Opis
Karma dla jeży 1,5kg - TURDUS
Aby ograniczyć ilość szkodników na rabatach kwiatowych i w warzywniku warto zadbać o to, by ogród był przyjazny dla jeży. Te niewielkie zwierzątka doskonale poradzą sobie ze szkodnikami glebowymi.
Zapraszając jeże do ogrodu warto zapewnić im naturalne kryjówki i miejsca na bezpieczne zimowanie. Zanim jednak jeże zapadną w zimowy sen muszą uzupełnić składniki odżywcze, które pomogą im przetrwać ten trudny czas. Warto też zadbać o to, by zaraz po wiosennym przebudzeniu, gdy jeżom ciężko jest znaleźć naturalny pokarm - zapewnić im porcję wysokoenergetycznej, pożywnej karmy.
Formuła karmy dla jeży bazująca na takich składnikach jak: okruchy sucharów, rodzynki, słonecznik łuskany, suszone jabłko oraz mięso wołowe - to doskonała wysokoenergetyczna propozycja pożywienia odpowiednia w okresie wiosennym oraz letnio-jesiennym, kiedy to zwierzęta te szykują się do zimowej hibernacji.
Karmą dla jeży karmić też można zwierzęta, które zostały znalezione w ogrodzie jako chore lub ranne (choć zawsze o właściwym sposobie pomocy takiemu zwierzęciu włączając w to karmienie decyduje weterynarz).
Karma dla jeży to - bogaty optymalnie dobrany skład mieszanki w 500g opakowaniu. Karmę należy przechowywać w suchym miejscu. Produkt pakowany w Polsce. Pokarm należy wysypywać na spodki lub podstawki porcjami i pozostawiać w miejscach obecności jeży w ogrodzie, dbając przy tym o to by pożywienie nie zamokło. Obok karmy dobrze jest też ustawić pojemnik z wodą, który będzie doskonałym poidełkiem dla jeży.

Karma dla jeży - jak mądrze dokarmiać te zwierzęta?
Wybór gotowej mieszanki na pokarm dla odwiedzających nasz ogród jeży idealnie sprawdzi się do dokarmiana jeży w okresie letnio-jesiennym oraz wiosennym.
Mieszanka w tej formie doskonale sprawdzi się do wysypywania na podstawki i pozostawiania w ogrodzie blisko naturalnych kryjówek jeży.
Specjalnie skomponowana formuła karmy to wysokoenergetyczny posiłek dla tych zwierząt.
Specjalnie dobrany skład mieszanki stanowi bezpieczny, dobrze przyswajalny pokarm o wysokiej zawartości składników odżywczych i witamin.
Opakowanie 500g
Dlaczego warto dokarmiać jeże?
Jeże warto jest dokarmiać mądrze i nie przez cały rok. Wspomaganie żywienia tych zwierząt jest zalecane przed ich przejściem w stan zimowej hibernacji oraz po wiosennym przebudzeniu, kiedy dostęp do pożywienia jest utrudniony.
Dokarmianie jeży zwłaszcza tych przebywających w naszych ogrodach, to pewność, że zwierzęta te przetrwają zimowy sen bez uszczerbku dla zdrowia.
Jeże specjalnie skomponowaną karmą warto dokarmiać również wtedy, gdy trafią pod naszą opiekę. W przypadku zwierząt chorych, rannych lub bardzo młodych warto najpierw odwiedzić weterynarza.
Dokarmianie zwierząt wyselekcjonowaną mieszanką to najbardziej optymalna forma pożywienia.
Oprócz pożywienia jeże potrzebuję też wody do picia o czym warto pamiętać. Wystawienie miseczki z wodą obok tej z karmą będzie doskonałym pomysłem.


Korzyści z dokarmiania jeży
- dokarmiając te zwierzęta pomagamy im przygotować się do zimowego snu
- łatwo dostępna porcja składników odżywczych jest też kluczowa dla przeżywalności jeży tuż po wiosennym przebudzeniu
- karma doskonała do zimowego dokarmiania zwierząt na działkach w ogrodach, parkach oraz innych miejscach bytności
- dokarmiając jeże w ogrodzie stwarzamy im naturalną enklawę, w której mogą żyć
- jeże zaproszone do ogrodu pomogą się pozbyć szkodników wielu roślin i warzyw
- dokarmianie jeży, to również doskonały sposób by lepiej poznać te wyjątkowe, pożyteczne i chronione zwierzęta
O czym warto pamiętać dokarmiając jeże:
Przede wszystkim, że są to zwierzęta dziko żyjące i pod ochroną - a co za tym idzie nie wolno ich łapać i próbować oswajać.
Jeże dokarmia się tylko w niektórych przypadkach i co warto wiedzieć nie przez cały sezon.
Dokarmiać należy zwierzęta na wiosnę oraz w okresie jesiennym.
Karma nie powinna być rozsypywana na ziemi tylko w dostępny dla jeży pojemnik z którego będą mogły jeść.
Karmę warto osłaniać przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi i pozostawiać w ogrodzie tylko jeśli faktycznie zauważymy w nim jeże.
Jeże oprócz karmy potrzebują też dostępu do wody. Płytkie naczynie z czystą wodą będzie doskonałym uzupełnieniem karmienia.
Warto pamiętać, że w przypadku zwierząt chorych, rannych i bardzo młodych o właściwym sposobie żywienia decyduje weterynarz.
