Producenci

Koniczyna biała drobnolistna Abercrest mikrokoniczyna nasiona 500g

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 67,13 zł 67.13
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.99219
Producent: REDUM
Kod produktu: FNG-02

Opis

Koniczyna biała drobnolistna Abercrest na poplon roślina miododajna 0,5 kg - FN Granum

Koniczyna Biała drobnolistna Abercrest to odmiana wieloletnia, odporna na zadeptywanie i mróz. Dobrze i szybko się rozrasta tworząc gęsty dywan drobnych zielonych listków z białymi kwiatostanami wyciągniętymi na długich łodyżkach. Ze względu na niskie wymagania glebowe oraz walor estetyczny, koniczyna tej odmiany jest chętnie uprawiana na poplon, na łąkach i pastwiskach, w parkach i terenach rekreacyjnych, na pożytki dla pszczół i innych zapylaczy.

Przykładowa norma wysiewu:

 • 100 m2 potrzebujemy 0,12 kg koniczyny
 • 250 m2 potrzebujemy 0,32 kg koniczyny
 • 500 m2 potrzebujemy 0,60 kg koniczyny
 • 1000 m2 potrzebujemy 1,25 kg koniczyny
 • 2500 m2 potrzebujemy 3,2 kg koniczyny

Wczesny okres wegetacji oraz równomierny, obfity wzrost i zdolność płożenia się wysianych roślin ogranicza rozrost chwastów jedno- i dwuliściennych na obsianym terenie. Roślina szybko się korzeni i rozrasta. Koniczyna z powodzeniem wytrzymuje suche i gorące lato oraz zimowe mrozy. Jest rośliną odporną na choroby, zadeptywanie, niskie koszenie i silną eksploatację obsianego terenu. Co roku obficie kwitnie tworząc równomierny kwiatowy dywan.

Do prawidłowego wzrostu wymaga bardzo nasłonecznionego stanowiska uprawy. Rozwija się już od wczesnej wiosny i cieszy oczy, aż do października. Wydłużony okres wegetacji sprawie, że koniczna biała jest rośliną chętnie dodawaną do wieloletnich mieszanek łąkowych. 

 

koniczyna biała drobnolistna Abercrest

Zalety wysiewu Koniczyny Białej drobnolistnej Abercrest:

Jest rośliną wieloletnią i należy do koniczyn drobnolistnych. W krótkim czasie od wysiewy tworzy gęsty zielony dywan, dzięki płożącym się łodygom. Wschodzi równomiernie i obficie. Tworzy przy tym piękne białe kwiatostany, które nie tylko cieszą oko ale również stanowią pożytek dla pszczół i innych zapylaczy. Koniczyna tej odmiany jest chętnie dodawana do mieszanek traw właśnie ze względu na walor wizualny. Kwitnie od czerwca, aż do późnej jesieni. Urośnie na każdym nawet mało zasobnym podłożu. 

Czynnikiem warunkującym wydajność miodową tej rośliny jest termin i gęstość wysiewu. 

Koniczyna biała to jedna z chętniej wysiewanych roślin miododajnych. Sprawdzi się idealnie do zakładania pożytków dla pszczół i innych zapylaczy.

Średnia wydajność średnia miodowa koniczyny białej wynosi 100 kg/ha. 

 

Koniczyna biała jako poplon

Poprzez szybki rozrost i doskonałą zdolność krzewienia się w płytkich warstwach podłoża roślina ta daje bardzo wysokie plony masy zielonej. Szybko porasta obsiany obszar nie dając szans ewentualnym chwastom, co jest dodatkowym plusem jej uprawy.

Koniczyna biała drobnolistna Abercrest z przeznaczeniem ma poplon powinna być wysiewana zaraz po zbiorze głównym. Warto pamiętać, że jest to roślina źle znosząca zacienienie i warto nią obsiewać mocno nasłonecznione poletka, grządki i tereny z przeznaczeniem na łąki i pastwiska. Roślina ta naturalnie występuj na terenach łąkowych wzbogacając naturalną bioróżnorodność.

Koniczynę białą wysiewać można również na "zielony nawóz". W tej formie można obsiewać nią również przydomowe warzywniki i ogródki. Roślina obficie wiąże azot w systemie korzeniowym przyczyniając się tym samym do poprawy struktury oraz jakości podłoża.
koniczyna drobnolistna Abercrest
koniczyna drobnolistna Abercrest3

Korzyści z wysiewu koniczyny białej:

 • ceniona roślina poplonowa
 • doskonale wiąże azot tym samym wzbogacając glebę
 • poprawia żyzność gleby 
 • wschodzi równomiernie i obficie
 • nie posiada szczególnych wymagań glebowych
 • odporna na choroby
 • dobrze znosi przejściowe susze i mroźne zimy, krótkie koszenie i zadeptywanie
 • długo zachowuje zielony kolor
 • redukuje zachwaszczenie obsianego terenu poprzez szybki rozrost
 • kwitnie długo i obficie
 • ceniona roślina miododajna 
 • siana na pożytki dla pszczół
 • sprawdza się jako zielony nawóz na terenach uprawnych
 • siana na polach uprawnych oraz w przydomowych warzywnikach w celu poprawy jakości podłoża

Wysiew koniczyny białej drobnolistnej Abercrest :

Koniczyna nie jest wymagającą rośliną jeśli chodzi o jakość gleby na której zostanie wysiana. Jedyne o czym należy pamiętać to, fakt iż roślina nie toleruje zacienienia i miejsc stale podmokłych.

Norma wysiewu: 8 - 10 kg na hektar.

Nasiona należy wysiewać na głębokość do 1 cm.

Ta odmiana koniczyny białej nadaje się do siewu czystego i w połączeniu z innymi gatunkami roślin poplonowych. Dzięki zdolności wiązania azotu w glebie siana w duecie z trawami zapewni ich dobry wzrost i soczyście zielony kolor.

Na polach i terenach uprawnych może być wysiewana wiosną z jęczmieniem jarym, żytem i owsem. Lub jesienią ze zbożem ozimym. 

Nasiona należy rozsiewać rzutowo lub przy pomocy siewnika.

Pozostawiona do kwitnienia wydaje duży plon nasienny i sama się rozsiewa.

 

Rośliny uprawiane jako poplon należy ścinać zaraz po tym, jak zaczną kwitnąć tak, by nie dopuścić do zawiązywania się nasion.

Koniczyna biała ma płytko zagłębiony system korzeniowy dlatego cięcie nie powinno być problematyczne. Rośliny można z łatwością przyorać lub zwałować. Drobne ulistnienie oraz gęsty wzrost sprawia, że odmiana ta daje dużo masy zielonej.

Koniczyna biała przekopana późną jesienią w warzywniku w roli "zielonego nawozu" z powodzeniem może zastąpić nawożenie preparatami azotowymi, a duża ilość powstałej materii organicznej zmniejsza potrzebę podsypywania grządek obornikiem czy kompostem. 

Warto pamiętać, by ziemię przekopać na głębokość 15-20 cm.

Opakowanie zawiera 1kg nasion Koniczyny Białej drobnolistnej Abercrest 

 

Nasiona roślin motylkowych wysiewane na poplon to najbardziej wydajny i naturalny sposób nawożenia.

Wybierając na poplon nasiona koniczyny białej w znaczący sposób poprawić można jakość gleb średnio-żyznych wzbogacając je o cenne związki azotowe oraz inne niezbędne związki mineralne.

Poprawie podlega również struktura gleby.

Koniczynę białą warto wysiewać na terenach łąkowych, pastwiskach oraz z przeznaczeniem na pożytki dla pszczół i innych zapylaczy.

Wysiew z powodzeniem prowadzić można zarówno na większym areale jak i na potrzeby hobbistycznej przydomowej uprawy warzyw.

Koniczyna biała z przeznaczeniem na "zielony nawóz" sprawdzi się wszędzie tam, gdzie inne formy nawożenia są niewskazane lub nieopłacalne.

 

Gwarantujemy bezpieczne zakupy nasion:

 • Termin przydatności nasion do wysiewu to od 2 do 5 lat w zależności od partii i rodzaju nasion.
 • Opakowanie nasion służy jako dowód w reklamacji
 • Sklep w którym oferujemy nasiona podlega pod Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa WIORiN

Bezpieczne zakupy nasion:

 • Torebki nasion oferowane na naszych aukcjach posiadają datę ważności i nr partii na opakowaniu gwarantujemy jakość i oryginalność nasion.
 • Nasiona posiadają odporność lub tolerancję na choroby charakterystyczne dla danego gatunku.
 • Dostosowane do warunków uprawy w naszej strefie klimatycznej oraz często uprawianych przez producentów towarowych.
 • GMO - Odmiany warzyw i ziół, których nasiona znajdują się w opakowaniach powstały w wyniku tradycyjnej hodowli, bez udziału genetycznej modyfikacji.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium