Producenci
Promocje
Słonecznik NISKI Green Hobbit Ozdobny na kwiat cięty 1000g DOTACJA
Słonecznik NISKI Green Hobbit Ozdobny na kwiat cięty 1000g DOTACJA

149,49 zł

Cena regularna: 253,65 zł

Najniższa cena: 149,00 zł
szt.
Słonecznik TAIYO Wysoki Ozdobny na kwiat cięty 1000g DOTACJA
Słonecznik TAIYO Wysoki Ozdobny na kwiat cięty 1000g DOTACJA

149,00 zł

Cena regularna: 253,65 zł

Najniższa cena: 149,00 zł
szt.
Koniczyna biała drobnolistna Abercrest mikrokoniczyna nasiona 500g
Koniczyna biała drobnolistna Abercrest mikrokoniczyna nasiona 500g

48,95 zł

Cena regularna: 67,13 zł

Najniższa cena: 67,13 zł
szt.
Planton S nawóz do surfinii, petunii kaskadowych, werben 200g - Plantpol Zaborze
Planton S nawóz do surfinii, petunii kaskadowych, werben 200g - Plantpol Zaborze

8,49 zł

Cena regularna: 10,24 zł

Najniższa cena: 7,98 zł
szt.
Planton W nawóz do bylin 200g - Plantpol Zaborze
Planton W nawóz do bylin 200g - Plantpol Zaborze

11,95 zł

Cena regularna: 13,30 zł

Najniższa cena: 13,30 zł
szt.

Korona Cesarska Rubra Maxima czerwona cebulka 1szt.

Dostępność: tymczasowo niedostępny
Cena: 15,01 zł 15.01
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Korona Cesarska Rubra Maxima czerwona cebulka 1szt.

Szukając pięknie kwitnących i wyglądających roślin cebulowych, które warto posadzić w ogrodzie nie sposób przejść obojętnie obok korony cesarskiej. Nazwa tej ozdobnie kwitnącej rośliny wywodzi się od charakterystycznego ułożenia dzwonkowatych kwiatostanów, które na szczycie łodygi w pełnym rozkwicie tworzą okazałą koronę.

Już jeden okaz wystarczy, by ozdobić słoneczną rabatę w ogrodzie. Korona Cesarska w odmianie Rubra Maxima cechuje się okazałymi kwiatami w kolorze czerwonym, które podziwiać można w ogrodzie od kwietnia do czerwca. Roślina doskonale sprawdzi się jako soliter, gdyż dorasta do 100 cm wysokości. Najczęściej sadzona po kilka do kilkunastu sztuk wraz z tulipanami oraz innymi ozdobnymi roślinami cebulowymi.

Posadzona na rabacie, klombie, skalniaku czy w donicy pozwala stworzyć przyciągającą wzrok kompozycję o nieco egzotycznym wyglądzie. Decydując się na uprawę korony cesarskiej w ogrodzie warto roślinie tej zapewnić słoneczne lub lekko ocienione stanowisko uprawy o żyznym i dobrze przepuszczalnym podłożu. Zasobność podłoża warunkuje obfite kwitnienie. 

Szachownice cesarskie warto sadzić w ogrodzie nie tylko ze względu na ich walor estetyczny ale również ze wzglądu na fakt ich rośliny te zapachem odstraszają popularnie występujące w ogrodach szkodniki. Woń ma nuty ziemno-drzewne. Pojawia się na początku okresu wegetacji tych roślin. Ich zapachu nie lubią nornice oraz inne gryzonie.

Aby stworzyć w ogrodzie okazałą egzotyczną rabatę warto korony cesarskie sadzić w skupiskach po kilka kilkanaście sztuk dbając o właściwy odstęp między poszczególnymi roślinami.

Warunki uprawy: 

Właściwym stanowiskiem do uprawy szachownicy cesarskiej będzie dobrze nasłonecznione lub lekko zacienione miejsce w ogrodzie z lekki, zasobnym, próchniczym podłożem. Warto też zwrócić uwagę na to, by ziemia była dobrze przepuszczalna, by posadzone cebule nie zagniwały.

Cebule na miejsce stałe należy sadzić od końca sierpnia do września (najlepszy termin to druga połowa sierpnia aż do początku września), by zdążyły się dobrze ukorzenić przed nadejściem mrozów. Głębokość sadzenia zależy od wielkości cebul. Cebule powinno się sadzić do gruntu na głębokość 3 krotnej wielkości cebuli. Po posadzeniu glebę należy obficie podlać. Sadząc więcej niż jedną roślinę warto zachować odstęp między okazami 15-20 cm. Korona cesarska rośnie na jednym stanowisku przez kilka lat wytwarzając w tym czasie cebule przybyszowe dlatego tak ważny jest właściwy odstęp między roślinami. 

Rośliny warto sadzić w miejscach reprezentacyjnych w ogrodzie w towarzystwie innych roślin cebulowych na przykład tulipanów. 

Posadzone cebule warto jest zasilać rozsypując w miejscu nasadzeń kompost. Dobrze jest też zwłaszcza przy mroźnych zimach okrywać rabaty z szachownicami ściółką lub gałązkami by mróz nie uszkodził młodych pędów.  

Na jednym stanowisku rośliny mogą rosnąć przez 5 lat, po tym czasie cebule można rozsadzać. Mogą być ponownie sadzone w tym samym miejscu pod warunkiem, że zostanie ono uzupełnione świeżym zasobnym podłożem.

  • Termin sadzenia: połowa VIII - IX
  • Kwitnienie: III
  • Wysokość: 100 cm
  • Mrozoodporność: Tak
  • Stanowisko uprawy: Słoneczne i ciepłe / lekko ocienione
  • Rozmiar cebul: 24/26
  • Opakowanie: cebula 1 szt. 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium