Producenci

Środek do bezpiecznego usuwania kleszczy z pęsetą (2w1) Eco - VACO

Dostępność: tymczasowo niedostępny
Cena: 16,50 zł 16.50
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: VACO
Kod produktu: 5901821950084

Opis

Środek do bezpiecznego usuwania kleszczy z pęsetą (2w1) Eco - VACO

Wyrób medyczny, przeznaczony do usuwania kleszczy z ciała człowieka poprzez jego całkowite zamrożenie. Zapobiega zarażeniu się chorobami przenoszonymi przez ukąszenie kleszcza.

Wyrób "VACO Środek do bezpiecznego usuwania kleszczy" w sposób bezpieczny, prosty i skuteczny eliminuje problem kleszczy. Preparat ma postać nietoksycznego gazu kriogenicznego zamkniętego w zbiorniku ciśnieniowym. Poprzez miejscowe zastosowane gazu bezpośrednio na kleszcza jest on natychmiast zamrażany.

Zamrożony kleszcz możne być bezboleśnie i bezpiecznie usunięty ze skóry dołączoną do zestawu pensetą. Takie postępowanie eliminuje zagrożenie związane z przedostaniem się skażeń w czasie jego usuwania.

Środek jest zarejestrowany jako wyrób medyczny. Środek można również stosować u zwierząt domowych.

Zwalcza: kleszcze.

Sposób użycia:

Po zauważeniu obecności kleszcza na skórze należy skorzystać z wyrobu "VACO Środek do bezpiecznego usuwania kleszczy", przyłożyć wylot rurki aerozolu do kleszcza i następnie nacisnąć główkę aerozolu. Po naciśnięciu główki do oporu jest emitowana dawka gazu pozwalająca na zamrożenie kleszcza. Jeśli po aplikacji widoczne są wciąż próby poruszania się kleszcza to należy jeszcze raz nacisnąć główkę do oporu emitując kolejną dawkę gazu - należy pamiętać o nieprzekraczaniu ilości trzech dawek. Następnie zamrożonego kleszcza należy usunąć ze skóry poprzez mechaniczne wyciągnięcie go pęsetą załączoną do opakowania aerozolu. Po całym zabiegu należy zdezynfekować miejsce, z którego kleszcz był usunięty oraz umyć ręce, ciepłą, bieżącą wodą.

Czas działania: działanie miejscowe - doraźne.

 

Zagrożenie wynikające z ugryzienia kleszcza:

  1. Kleszcze mogą przenosić różnego rodzaju choroby, takie jak borelioza, kleszczowe zapalenie mózgu (KZM), riketsjozy, babeszjozy czy tularemia.
  2. Borelioza jest jedną z najczęstszych chorób przenoszonych przez kleszcze. Objawia się m.in. gorączką, bólami głowy i stawów, osłabieniem oraz zmęczeniem.
  3. KZM to choroba ostrych objawów neurologicznych, które mogą prowadzić do poważnych powikłań, a nawet śmierci. Objawy to m.in. gorączka, bóle głowy i mięśni, nudności, wymioty oraz sztywność karku.
  4. Riketsjozy to grupa chorób wywoływanych przez bakterie z rodzaju Rickettsia. Objawy to m.in. gorączka, bóle mięśniowe i stawowe, wysypka oraz zaburzenia neurologiczne.
  5. Babeszjozy to choroby wywołane przez pasożyty z rodzaju Babesia. Objawy to m.in. gorączka, bóle mięśniowe i stawowe, osłabienie, nudności, wymioty oraz splenomegalia.
  6. Tularemia to choroba wywoływana przez bakterię Francisella tularensis. Objawy to m.in. gorączka, bóle głowy i mięśni, osłabienie, nudności, wymioty oraz powiększenie węzłów chłonnych.
  7. Kleszcze mogą przenosić więcej niż jedną chorobę, co zwiększa ryzyko powikłań oraz utrudnia diagnozę i leczenie.
  8. Objawy chorób przenoszonych przez kleszcze często pojawiają się dopiero po kilku dniach lub tygodniach od ugryzienia, co utrudnia ich zdiagnozowanie i leczenie we wczesnym stadium.
  9. Zwiększone ryzyko chorób przenoszonych przez kleszcze dotyczy zwłaszcza osób, które przebywają w lasach, parkach, na łąkach, a także w ogrodach czy na działkach.
  10. W przypadku wystąpienia objawów po ugryzieniu kleszcza, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem i poddać się odpowiedniemu leczeniu.

Opinie o produkcie (0)

Polecane produkty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl