Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
Producenci
Promocje
Słonecznik NISKI Green Hobbit Ozdobny na kwiat cięty 1000g DOTACJA
Słonecznik NISKI Green Hobbit Ozdobny na kwiat cięty 1000g DOTACJA

149,49 zł

Cena regularna: 253,65 zł

Najniższa cena: 149,00 zł
szt.
Słonecznik TAIYO Wysoki Ozdobny na kwiat cięty 1000g DOTACJA
Słonecznik TAIYO Wysoki Ozdobny na kwiat cięty 1000g DOTACJA

149,00 zł

Cena regularna: 253,65 zł

Najniższa cena: 149,00 zł
szt.
Koniczyna biała drobnolistna Abercrest mikrokoniczyna nasiona 500g
Koniczyna biała drobnolistna Abercrest mikrokoniczyna nasiona 500g

48,95 zł

Cena regularna: 67,13 zł

Najniższa cena: 67,13 zł
Planton S nawóz do surfinii, petunii kaskadowych, werben 200g - Plantpol Zaborze
Planton S nawóz do surfinii, petunii kaskadowych, werben 200g - Plantpol Zaborze

8,49 zł

Cena regularna: 10,24 zł

Najniższa cena: 7,98 zł
szt.
Planton W nawóz do bylin 200g - Plantpol Zaborze
Planton W nawóz do bylin 200g - Plantpol Zaborze

11,95 zł

Cena regularna: 13,30 zł

Najniższa cena: 13,30 zł
szt.

Program Ekoschemat Obszary z roślinami miododajnymi został stworzony z myślą o promowaniu tworzenia trwałych, zróżnicowanych i bezpiecznych obszarów z roślinami miododajnymi, które stanowią doskonałe środowisko dla pszczół miodnych i dzikich owadów zapylających. Dzięki temu programowi możliwe jest prowadzenie pasiek na tych obszarach, jednocześnie zabraniając upraw rolnych, wypasu i koszenia do 31 sierpnia, a także ograniczając stosowanie nawozów i środków ochrony roślin. Głównym celem tego programu jest ochrona różnorodności biologicznej.

Poprzez udział w programie, gospodarstwa rolne mogą uzyskać płatności za wdrażanie praktyk korzystnych dla klimatu i środowiska. Szacowana stawka płatności podstawowej wynosi około 269 EUR za hektar.

Wykaz nr 1: Bodziszki, Kłosowce, Kocimiętki, Kolendra siewna, Kosmos pierzastolistny, Krwawnica pospolita, Czarnuszki, Czabry, Cząber ogrodowy, Czyściec prosty, Dzielżan jesienny, Lebiodka pospolita, Lubczyk ogrodowy, Pszczelnik mołdawski, Rezedy, Rukiew siewna, Serdecznik pospolity, Stulisz sztywny, Szałwie z wyłączeniem szałwii błyszczącej, Szanta zwyczajna, Ślaz zygmarek, Ślazówka turyngska, Świerzbnica polna, Trędownik bulwiasty, Werbena krzaczasta, Wielosił błękitny, Wierzbówka kiprzyca, Żeleźniak pospolity, Żmijowiec grecki, Żywokost lekarski. ,Łyszczec wiechowaty, Marzymięta grzebieniasta, Mierznica czarna, Mikołajek płaskolistny, Ogórecznik lekarski, Ostropest plamisty, Ożanka nierównoząbkowa, Przegorzany,

Wykazie nr 2 znajdują się: Facelia błękitna, Koniczyny z wyłączeniem koniczyny odstającej, Lucerny, Nostrzyk biały, Słonecznik zwyczajny, Rzodkiew oleista, Sparceta piaskowa, Sparceta siewna, Wyka kosmata, Gorczyca jasna, Gryka zwyczajna, Komonica zwyczajna,

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 13 marca 2023 r. płatności do obszarów z roślinami miododajnymi są przyznawane:

1) do powierzchni gruntów ornych, z wyłączeniem powierzchni obszarów nieprodukcyjnych będących gruntami ugorowanymi z roślinami miododajnymi, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 55 ust. 1 ustawy z dnia 8 lutego 2023 r. o Planie Strategicznym dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027, zwanej dalej „ustawą”;
2) jeżeli rolnik utworzył obszar z roślinami miododajnymi poprzez wysianie mieszanki składającej się co najmniej z dwóch gatunków roślin miododajnych wymienionych w załączniku nr 3 do rozporządzenia, z tym że mieszanka ta obejmuje co najmniej jeden gatunek roślin miododajnych z gatunków wymienionych w wykazie nr 1 tego załącznika, a gatunki roślin miododajnych z gatunków wymienionych w wykazie nr 2 tego załącznika nie są dominujące w tej mieszance.

Ekoobszary z roślinami miododajnymi do tworzenia ekosystemów o wysokim stopniu zrównoważenia i ekologicznej różnorodności. Oferujemy rośliny, które doskonale sprawdzają się w zakładaniu i utrzymaniu ekologicznych obszarów, zarówno na terenie prywatnym, jak i publicznym i polu.

Nasza oferta obejmuje różnorodne gatunki roślin miododajnych, dostosowane do różnych warunków klimatycznych i glebowych. Oferujemy nasiona roślin, które przyciągają dzikie owady zapylające i stanowią doskonałe żerowiska dla pszczół miodnych. Wszystkie nasze rośliny są pozyskiwane od renomowanych producentów, gwarantując wysoką jakość i zgodność z ekologicznymi standardami.

Tworząc ekosystemy przyjazne dla środowiska, możesz przyczynić się do ochrony bioróżnorodności, zwiększenia ilości naturalnych siedlisk dla owadów zapylających oraz poprawy jakości lokalnego ekosystemu. Nasze rośliny są starannie wyselekcjonowane, aby zapewnić optymalne rezultaty w zakresie tworzenia i utrzymania ekologicznych obszarów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium