Sklep ogrodniczy z nasionami

Jako internetowy sklep z artykułami ogrodniczymi, z dumą prezentujemy ofertę przeznaczoną dla hobbystów i profesjonalistów. Jeżeli dopiero zagłębiasz się w pasję, jaką jest samodzielna uprawa roślin, znajdziesz tu bardzo dobrej jakości rozwiązania, które ułatwią Ci start. Jeśli zaś pierwsze kroki masz już za sobą albo uprawą zajmujesz się zawodowo, z łatwością zlokalizujesz konkretne produkty bądź grupy produktów, niezbędne do przeprowadzenia koniecznych prac.

Nasz asortyment jest sprawdzony, skuteczny i tani. Dzięki niemu wykonasz każde ogrodowe zadanie.

Sucha zgnilizna wierzchołkowa pomidora i papryki – rozpoznanie i zwalczanie 0
Sucha zgnilizna wierzchołkowa pomidora i papryki – rozpoznanie i zwalczanie

Jedną z częściej występujących chorób fizjologicznych pomidorów i papryk jest właśnie sucha zgnilizna wierzchołkowa. Charakterystyczne ciemne plamy pojawiające się na wierzchołkach pomidorów, papryk ale i bakłażanów stanowią poważny problem nie tylko estetyczny. Owoce porażone suchą zgnilizną wierzchołkową nie nadają się do konsumpcji, a choroba niewychwycona w porę zagraża plonom. Główną przyczyną jej występowania jest niedostateczna podaż wapnia na etapie zawiązywania się owoców. Najpowszechniejszym czynnikiem warunkującym rozwój choroby jest zbyt wysoka temperatura otoczenia – dlatego latem zwłaszcza na przełomie czerwca i lipca warto uważniej niż dotychczas obserwować i sprawdzać stan upraw pomidorów i papryk. Warto również zaznaczyć, że sucha zgnilizna wierzchołkowa częściej pojawia się też na krzakach pomidorów i papryk uprawianych w pojemnikach i donicach, gdzie ilość podłoża na roślinę jest ograniczona.

czytaj całość »
Koleusy w ogrodzie - Kiedy siać? Gdzie sadzić? Jak zimować? 0
Koleusy w ogrodzie - Kiedy siać? Gdzie sadzić? Jak zimować?

Tworząc piękne kwiatowe kompozycje na balkonie, tarasie czy w ogrodzie warto nie zapominać o roślinach ozdobnych z liści. Wspaniałym dopełnieniem kwietników, rabat czy donic będą proste w uprawie za to bardzo zjawiskowo wyglądające koleusy. Każdy ogrodnik, który choć raz miał w ogrodzie te wspaniałe rośliny ten wie, że nie wymagają zbyt wiele uwagi, cieszą się dużą odpornością na ataki szkodników, a regularnie podlewane tworzą prawdziwy gąszcz barwnych liści pasujący idealnie do każdej kwitowej kompozycji. Warto też dodać, że koleusy świetnie sprawdzą się również sadzone bezpośrednio w gruncie. Jednak decydując się na gruntową uprawę dobrze jest zapewnić im słoneczne lub lekko ocienione stanowisko i dobrze przepuszczalne, w miarę żyzne podłoże. Szybko odwdzięczą się niesamowitą feerią barw i spektakularną wielkością liści. Sadzone w donicach doskonale komponować się będą z daliami, kanną, szałwią błyszczącą czy stokrotkami afrykańskimi. Sprawdzą się też znakomicie jako dopełnienie już istniejących rabat bylinowych z funkiami, trawami oraz kwitnącymi latem roślinami.

czytaj całość »
Miodówka bukszpanowa - wygląd, zapobieganie i zwalczanie 0
Miodówka bukszpanowa - wygląd, zapobieganie i zwalczanie

Jednym z częściej występujących szkodników na bukszpanie jest miodówka bukszpanowa. Zaraz obok ćmy bukszpanowej jest jednym z liczniej atakujących bukszpan szkodników, którego obecności nie da się przeoczyć. Co prawda miodówka bukszpanowa nie czyni na zielonych krzakach takiego spustoszenia jak wcześniej wspomniana ćma, ale chętnie zasiedla młode przyrosty na bukszpanie deformując liście lub pędy. Ten powszechnie występujący i blisko spokrewniony z mszycami szkodnik Psylla buxi pojawia się już w maju tworząc zwinięte niby „różyczki” lub „kapustki” na szczytach młodych pędów bukszpanu. Ten charakterystyczny sposób deformacji, to pierwsza oznaka pojawienia się szkodnika. Kolejną rzeczą jaką można zauważyć jest charakterystyczna rosa na liściach i pozwijane licznie występujące pyłki, które masowo odrywają się od liści bukszpanu przy najmniejszym dotknięciu krzewu.

czytaj całość »
Konwalia majowa w ogrodzie - Gdzie sadzić? Jak pielęgnować? Co warto wiedzieć? 0
Konwalia majowa - Gdzie i kiedy najlepiej sadzić?

Dziś wpis o wyjątkowych roślinach, które są ozdobą wielu rabat bylinowych, skalniaków oraz terenów pod koronami drzew. Mowa oczywiście o konwaliach. Zachwycają soczystą zielonością liści, uroczymi kwiatami oraz cudownym niepowtarzalnym zapachem. Pojawiające się licznie drobne najczęściej białe kwiatki wyróżniają się idealnie na zielonym tle. Zielone mięsiste liście, smukłe lekko wygięte łodyżki i całe mnóstwo małych, białych, przepięknie pachnących dzwoneczków. Zdecydowanie nie można odmówić im uroku. Bywają też w odmianie o różowych kwiatkach i na tą właśnie odmianę polujemy.

czytaj całość »
Ekoschematy rośliny miododajne 0
Ekoschematy rośliny miododajne

Ekoschematy rośliny miododajne Od 2023 roku weszły w życie nowe przepisy unijne dotyczące Wspólnej Polityki Rolnej (WPR), które wprowadziły zmiany w rodzajach wsparcia dostępnego dla rolników oraz zasady jego przyznawania. Jednym z nowych elementów o dużej wartości ekologicznej są ekoschematy, które są obowiązkowe dla państw członkowskich, ale dobrowolne dla rolników. Budżet przeznaczony na ekoschematy stanowi minimum 25% kwoty płatności bezpośrednich rocznie, co daje około 884 mln EUR rocznie w latach 2023-2026. Jest to dwukrotnie większa suma niż łączne wydatki na interwencje rolno-środowiskowe i rolnictwo ekologiczne (ok. 440 mln EUR rocznie). Stawki płatności w ramach ekoschematów są wyrażane w euro i przeliczane na złote według kursu PLN/EUR ustalonego na ostatni dzień roboczy września danego roku.

czytaj całość »
Pikowanie papryki 1
Pikowanie papryki

Zazwyczaj ogrodnicy, którzy zabierają się za przygotowanie rozsad pomidorów nie poprzestają tylko na nich. Kolejnymi roślinami, które warto uprawiać są papryki. Zarówno z odmian słodkich jak i ostrych należy przygotować rozsady. W przypadku uprawy papryki tak jak i pomidorów kluczową rolę w otrzymaniu zdrowych, plennych, dobrze ukorzenionych sadzonek ma pikowanie. Robi się to najczęściej dwukrotnie i dzisiejszy wpis na blogu będzie właśnie o tym. Zanim zabierzecie się do pracy, krótkie przypomnienie: czym tak właściwie jest pikowanie i po co się pikuje rośliny?

czytaj całość »
Pikowanie pomidorów 0
Pikowanie pomidorów

Pomidorowe sadzonki mają już więcej niż jedną parę liści właściwych więc czas zapewnić im nieco więcej miejsca. Pomidory zarówno te wysiane rzutowo do doniczek, jak i te siane po jednym nasionku do wielodoniczek wymagają pikowania. Aby sadzonki pięknie rosły i zbudowały masę liściową, sztywną łodygę oraz dobrze rozrośniętą bryłę korzeniową muszą zostać przepikowane. Jest to zabieg istotny zwłaszcza dla sadzonek wysianych zbyt gęsto, tych mocno wyciągniętych na łodygach oraz wysianych zbyt wcześnie. Pikowanie samo w sobie nie jest trudne choć przyznamy, że przy ciężkiej ręce do wysiewów i dużym zagęszczeniu sadzonek może być wyzwaniem nawet dla zaprawionych w ogrodniczych bojach. Warto wiedzieć jak robić to poprawnie by nie uszkodzić roślin. Nie ma nic gorszego, jak wyhodować sobie piękną sadzonkę pomidora czy papryki, a później niechcący zmarnować sadzonkę przy przesadzaniu. Sezon wysiewowy w pełni i w którymś momencie uprawy trzeba będzie przenieść sadzonki do większych doniczek/pojemników dlatego dziś podpowiemy: co? jak? i kiedy? najlepiej zrobić.

czytaj całość »

Polecane produkty

Najchętniej Kupowane
Planton S nawóz do surfinii, petunii kaskadowych, werben 200g - Plantpol Zaborze
Planton S nawóz do surfinii, petunii kaskadowych, werben 200g - Plantpol Zaborze

7,98 zł

Cena regularna: 10,24 zł

Najniższa cena: 10,24 zł
szt.
Wapń Forte nawóz dolistny 50ml - Agrecol
Wapń Forte nawóz dolistny 50ml - Agrecol

13,95 zł

Rzodkiew oleista na poplon nasiona 25kg
Rzodkiew oleista na poplon nasiona 25kg

169,00 zł

Cena regularna: 243,30 zł

Najniższa cena: 243,30 zł
szt.
Nawóz Magiczna Siła do pomidorów 350g - Substral
Nawóz Magiczna Siła do pomidorów 350g - Substral

18,17 zł

Nasiona i artykuły ogrodowe - sklep online RajOgrodnika.pl

Przygotowaliśmy interesującą ofertę, którą podzieliliśmy na intuicyjne kategorie. Dzięki temu w łatwy sposób możesz zlokalizować interesujący Cię produkt. Poszczególne działy z akcesoriami ogrodniczymi to:

 • Nasiona – jedna z kluczowych kategorii, obejmująca nie tylko nasiona warzyw i kwiatów, ale też te służące do wysiewania traw, pnączy, roślin ozdobnych oraz owoców. Zachęcamy też do zakupu specjalnie przygotowanych mieszanek.
 • Insekty i szkodniki – pomożemy Ci zwalczyć mole, muchy i osy. To jednak nie wszystko. Mamy w ofercie preparaty służące do unieszkodliwiania komarów i kleszczy, owadów biegających, a także gryzoni. Znajdziesz tu również skuteczne produkty służące do odstraszania zwierząt.
 • Ogród – dział z artykułami ogrodniczymi, takimi jak środki ochrony roślin, a także pozostałe produkty niezbędne do funkcjonowania zadbanego i pięknego ogrodu.
 • Dom – tanio kupisz tu worki do segregacji śmieci oraz środki do pielęgnacji psów i kotów (np. krople na pchły i kleszcze lub szampony).
 • Biopreparaty – ta kategoria obejmuje m.in. preparaty do redukcji osadów dennych, bakterie do szamba oraz inne środki do utylizacji ścieków.
 • Nawadnianie – umieściliśmy tu różnego typu akcesoria związane z nawadnianiem upraw. To m.in. przyłącza z gwintem, trójniki, szybkozłącza, reparatory, zraszacze (pistoletowe, obrotowe, statyczne), wieszaki, prowadnice i sterowniki.

Centrum ogrodnicze – producenci

Starannie dobieramy dostawców tak, by zawsze zapewnić Klientom najwyższą jakość oferowanych produktów. Wśród firm, z których usług korzystamy, są tak uznane marki, jak: VegAna, Vilmorin, Legutko, Toraf, Arox, Vigonez, Agrecol, Bros oraz Target.

Raj Ogrodnika – sklep ogrodniczy online to miejsce, w którym znajdziesz wiele atrakcyjnych produktów w przystępnych cenach.

Dla kogo artykuły ogrodowe?

Ogrodnictwo jest tym, na czym znamy się najlepiej. Swój bogaty asortyment dedykujemy różnym odbiorcom. Są to:

 • Klienci indywidualni – osoby pragnące zmienić otoczenie swojego domu/wygląd tarasu czy balkonu, znajdą tu wszystko do ogrodu, a nawet więcej.
 • Podmioty prowadzące działalność gospodarczą – firmy zawodowo zajmujące się uprawą roślin zarówno w szklarniach, jak i na otwartych areałach.
5% Rabatu za zapis do newsletter'a
5% Rabatu za zapis do newsletter'a
 • WegAna
 • Vilmorin
 • Toraf
 • Legutko
 • Arox
 • Vigonez
 • Agrecol
 • Bros
 • Target

Biopreparaty

Nawadnianie

Środki na komary i kleszcze

Środki na komary i kleszcze

Zwalczanie gryzoni

Zwalczanie much i os

Zwalczanie moli

Zwalczanie owadów biegających

Worki biodegradowalne

Worki na śmieci

Pielęgnacja psów i kotów

Pielęgnacja psów i kotów

Nasiona

Dom i ogród

Chemia do basenów

Nasiona Warzyw

Nasiona Owoców

Nasiona Ziół

Nasiona Na Kiełki

Nasiona Kwiatów

Nasiona Roślin Ozdobnych

Nasiona Pnączy

Mieszanki Nasion Kwiatów

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium